VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► Kolibřík
KOLIBŘÍK
Kolibříci jsou nejmenší ptáci na světě , měří okolo 6,5cm a váží pouze 2g! Existuje 320 známých druhů .V  poměru k jejich velikosti mají největší srdce a mozek ze všech zvířat na světe , V poměru k tělesné váze je jejich mozek dvakrát větší než náš, a díky tomu kolibříci v mnohém předčí větší živočichy. nemají čich , jejich křídla kmitají v průměru 60x za sekundu , Žijí pouze na americkém kontinentu ,  za den navštíví 2000 až 5000 kvítků .  Nektar, který získává je pro něj takovým „red-bullem“. Takto získaná energie pohání jeho srdce které pumpuje jako o život tempem 500 až 1200 úderů za minutu Jejich barva není daná pigmentem, ale lomem světla ~ Kolibřík je králem rychlosti Je nejrychlejším ptákem na světě  lítá rychleji než tryskáč!, létají průměrnou rychlostí až 70km/h ~ je schopen VŠAK  krátkodobě vyvinout rychlost až 144 kilometrů v hodině pouze oni umějí za letu i couvat ~ jejich jazýček je 2x delší než zobáček ~ dožívají se průměrně 4 let !


Děkuji Dida 1357, za nominaci mé stránky na GSO #12


K vytvoření stránky jsem použila níže uvedený kit + template , Eudora Designs

FREEBIE 

ORANGE CONNECTION KIT BY LE PETIT SCRAP  

V případě zájmu, k dispozici ZDE:

4 komentáře:

Lowell řekl(a)...

An absolutely gorgeous card! Elegant and delicate and filled with joyful colors. And thank you for all the information on hummingbirds. Our daughter lives on a mountain in Colorado and she has many hummingbirds that visit her feeders. She loves them, too.

And thank you so much for visiting and commenting on our blogs. You are very kind and thoughtful and we appreciate that you take the time to do that!

Best wishes to you and yours and hope you have a superb weekend!

Everson Russo řekl(a)...

Um maravilhoso final de semana pra ti minha amiga,,,entre muitos versos,,,cores e flores...beijos e beijos.

Everson Russo řekl(a)...

Um excelente sábado pra ti minha amiga,,,repleto de poesias,,,cores e muitas flores dos jardins dos versos...beijos e beijos...

Eloisa (Heloise) řekl(a)...

Preciosas e imaginativas imágenes. Un saludo.