VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► KoniklecKONIKLEC OBECNÝ ( PULSATILLA VULGARIS )
Vytrvalá trsnatá bylina dorůstající výšky 10 až 40 cm, s převážně ochlupenými , jemně dělenými listy i lodyhami. Vedle základní odrůdy s fialovými květy, existují i odrůdy s květy bílými a červenými. Kvete v březnu  až květnu, zřídka znovu na podzim. Roste téměř v celém mírném klimatickém pásu severní polokoule,. Svědčí ji středně suchá, teplá a světlá stanoviště, travnaté svahy nebo i světlé lesní paseky s dobře provzdušněnou půdou. Koniklec  je hodnocen jako silně ohrožený druh a  chráněn zákonem !


dida1357 , děkuji za nominaci mé stránky  na GSO  :  #67


K vytvoření stránky  jsem použila níže uvedený kit  Sweetness of Lilac  od  Le petit scrap
SWEETNESS OF LILAC


 V případě zájmu, k dispozici zde: 
FREEBIE OD LALA DIGISCRAP:   Obrázek je klikací 4 komentáře:

Eloisa (Heloise) řekl(a)...

Mi color favorito Harlequín, son todas preciosas. ¿Estas bien? hacia dias que no entrabas. Saludos.

Lowell řekl(a)...

I kept looking for your little boy! :-) But, even without him, you have composed a very beautiful post. Strange as it may seem, I do like the color described as lavender, lilac or purple. I have not heard of this flower but I know next to nothing about flowers so that means little.

Thank you so much for your lovely comments. It is always a great pleasure to hear from you!

Lowell řekl(a)...

Wanted to say "thank you" again for taking the time to check out our blogs and for your delightful comments! Best wishes for a superb weekend with friends and family!

☆•.¸.Mildred.¸.•☆ řekl(a)...

Gorgeous images and wonderful colors!
Thanks for sharing;o)

***
Happy day****