VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► Cat Niko
KOCOUREK NIKO
(kotě mainské mývalí kočky )Kotě mainské mývalí kočky – kocourek Niko s červeno  bílým mramorovým zbarvením   
Impozantní velikost, dlouhý , chundelatý ocas a štětinky na ouškách, to je mainská mývalí kočka , pro svoji velikost a přátelskou povahu je přezdívaná „Něžný obr“. Název mývalí kočka pochází od skutečnosti, že tyto kočky mají dlouhý chundelatý ocas připomínající mývala. Mainské mývalí kočky patří do kategorie polodlouhosrsté kočky. Jsou obzvlášť velké a robustní. Do plné velikosti dorůstají poměrně pozdě, až mezi třetím a čtvrtým rokem života. Samičky bývají drobnější, dosahují hmotnosti 5-7 kg. Robustnější samci mohou  vážit až 16 kg.  Délka i s ocasem může přesáhnout až 1 m.
Mají přátelskou a hravou povahu, která jim vydrží až do stáří. Ačkoliv mainské mývalí kočky mohou dorůst do značné velikosti, mají velice příjemnou povahu. Jsou to přátelské a hravé kočky, hravost a rozvernost si uchovávají i ve vyšším věku. Hlas těchto koček je překvapivě tichý a jemný, v porovnání s jejich mohutností. ( někomu může připomínat holubičí vrkání  ) . Díky své nekomplikovanosti jsou to velmi příjemné rodinné kočky. Mainské mývalí dobře vycházejí s dětmi i se psy. Jsou to kočky spíše klidné. Mají však velmi výraznou společenskou povahu a nerady zůstávají samotnéDěkuji Dida1357 za nominaci mé stránky na GSO : #5
Credit :template - Butterflies Bluebells _LetsTalk_Photobook

1 komentář:

Lowell řekl(a)...

What a sweet post! I've heard of these cats. We have two cats, but they're not this type. It is wonderful to hear from you again and I hope all is well with you and your family!