VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► MatyKOCOUREK MATY
( kotě mainské mývalí kočky )Děkuji Dida1357 za nominaci mé stránky na GSO #38 
http://www.digishoptalk.com/boards/showthread.php?t=330779
Charakter Mainských mývalích koček vychází z jejich adaptace k drsnému přirozenému prostředí. Jejich lesklý ,těžký a vodu odpuzující kožich má charakteristickou strukturu, kterou nemůžeme najít u žádného jiného plemene.Je delší na  náprsence, která připomíná hřívu. Srst je dále delší na břiše a zadních nohou, aby chránila proti vlhku a sněhu. Kratší je naopak  na zádech a krku, aby nedocházelo ke vzniku smotků v podsadě. Mají dlouhý, huňatý ocas,  který jim v jejich přirozeném prostředí sloužil jako dobrá ochrana při chladu ve spánku. Měl by  být téměř tak dlouhý jako tělo, aby se jím kočka mohla obtočit, když se uloží ke spánku. Srst na ocase jí pomáhá udržovat tělesné teplo a také slouží oteplení vdechovaného vzduchu.
Uši jsou hustě osrstěné jak na špičkách, tak uvnitř boltce, což také chránilo Mainy před chladem. Uši navíc mají velký „výkyv“, což jim umožňuje vynikající doslech. Velké, kulaté, střapaté tlapky  s chomáčky srsti mezi prsty slouží jako „sněžnice“, zvětšují plochu při chůzi po sněhu a kočky se tak snadno neboří. Velké uši a oči Mainů také sloužily k přežití, protože umožňovaly slyšet a vidět na velkou vzdálenost. Hlava je široká ,hranatá a relativně dlouhá, hranatá tlama usnadňuje uchopení kořisti a napomáhá při pití z potůčků a louží…


Credit:  Jamin Olya - template, 

Žádné komentáře: