VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► andulka
PAPOUŠEK VLNKOVANÝ 
( BARUŠKA ) 
Text: 
Papoušek vlnkovaný (Melopsittacus undulatus), je malý papoušek původem z Austrálie. Díky svojí hravé roztomilé povaze a krásnému zbarvení patří mezi nejoblíbenější chované papoušky. Latinské slovo „Melopsittacus“ znamená „zpěvný papoušek“, „undulatus“ znamená „vlnkovaný“. Je asi 18 cm velká a váží asi 26 - 29 gramů. Dožívá se 10 až 18 let.

Na fotografii je Baruška, neboli naše žluté kuřátko : ) z jakého důvodu dostala přezdívku kuřátko ? Protože její krásná , žlutá barva připomínala kuřátko, navíc nikdy nelétala, pokoušela se, ale nešlo jí to, takže jenom poskakovala po podlaze, přesně tak, jak to dělají kuřátka , proč se tomu tak dělo, jsme zjistili až později. Bohužel Baruška trpěla velmi častým onemocněním andulek – nádorovému bujení ( u našeho kuřátka byl nádor vnitřní , na volátku ) , kterému nakonec po pár měsících svého života podlehla. ( zvětšující se útvar začal  utiskovat  životně důležitý orgán a nakonec jeho správnou funkci zcela paralyzoval )
Credit: Template A. Aspens - 12X12MagicFBAlbum2_Page10

8 komentářů:

Leovi řekl(a)...

Nice photo, love, wonderful bird! Greetings!

MARTY řekl(a)...

poor little one ! such a beautiful
bird

Marcela Gmd řekl(a)...

Poor bird!!! I have a macaw!
Have a good week!!! and my g+ for you!!!:)))

Besos, desde España, Marcela♥

Lowell řekl(a)...

Very interesting post...and as usual, you've done a beautiful and creative job in presenting the bird which looks like a small parrot. South Florida has thousands of small green parrots ... someone let a few go into the wild and they've multiplied many times over!

Best wishes to you and your family!

Cris Bo řekl(a)...

Preciosa entrada... sensacional!
Bello miércoles, besos!

Catherine řekl(a)...

Such a pretty bird!
xo Catherine

Lady Lilith řekl(a)...

Stunning bird.

Magia da Inês řekl(a)...

¸.•°♡♡♫° ·..
Passei para uma visita.
Uma ave muito bonita.

Ótimo mês de fevereiro!
Bom domingo! Boa semana!
°º✿♫ Beijinhos.
º° ✿✿ ♫° ·. Brasil