VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► Jaroměřice nad Rokytnou

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU 
( rok 2010 )
TEXT: 

Státní  zámek Jaroměřice nad Rokytnou je barokní národní kulturní památka, společně s chrámem sv. Markéty,  vytvářejí dominantu a symbol města Jaroměřic nad Rokytnou.. Rozsáhlý barokní zámecký komplex se řadí k největším i nejmohutnějším architekturám první poloviny 18. století u nás i v celé Evropě. Voda z říčky Rokytné byla použita tak, aby mohla v parku cíleně vzniknout dvě slepá říční ramena vytvářející z části zahrady umělý ostrov. Vedle zámeckých budov se rozkládá část zahrady ve francouzském stylu , která za řekou Rokytnou přechází v rozsáhlý , anglický park. Ten je  volně přístupný veřejnosti. Využívá se ke konání různých kulturních akcí, z nichž nejvýznamnější je během letní sezony , každoroční Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského.
Děkuji Dida 1357 za nominaci mé stránky na GSO. #10KREDIT:

 Jasmin Olya, template - Your classic photobook 

6 komentářů:

Lowell řekl(a)...

This is a gorgeous place. It's truly monumental and very beautiful, especially with those lakes. And I'm guessing that you had a family outing here in this lush park-like setting.

Very nice post. And so nice to hear from you again! Hope that all goes well!

Anonymní řekl(a)...

Maravilloso post, quiero agradecer tu vista y comentario en mi sitio!
Te dejo un fuerte abrazo, bella jornada!

Antonio Machado řekl(a)...

Very beautiful picture!
A big hug

Catherine řekl(a)...

Such a beautiful building!
xo Catherine

Marco Luyken řekl(a)...

Hello,
What a wonderful castle. Really amazing to see this beautiful shot with nice reflections. This is a good place for that music festival.

Many greetings,
Marco

Giancarlo řekl(a)...

Tempo di vacanze per me, un felice agosto a Te...ciao