VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► psal se rok 1970


PSAL SE ROK 1970
POUČENÍ OD MOTÝLA


Jednoho dne se v zámotku objevil malý otvůrek; člověk seděl a několik hodin pozoroval motýla, jak se usilovně snaží protlačit tělo tímto malým otvůrkem ven.Pak se zdálo, jako by byl stále na jednom místě. Zdálo se, že se dostal tak daleko, jak mohl a že se už dále dostat nemůže. Člověk se tedy rozhodl motýlovi pomoci: vzal nůžky a zámotek rozstříhl.  Motýl se z něj pak snadno dostal.Měl však scvrklé tělo, byl drobný a měl svraštělá křídla.Člověk pokračoval v pozorování, protože čekal, že se křídla každou chvíli rozevřou, zvětší a rozšíří, aby byla schopna nést tělo motýla a aby byla pevná.Nic z toho se nestalo!Motýl ve skutečnosti strávil zbytek života lezením se scvrknutým tělem a svraštělými křídly. Nikdy nebyl schopen létat.  Člověk ve své laskavosti a dobrém úmyslu nepochopil, že omezující zámotek a zápas nutný k tomu, aby se motýl dostal přes drobný otvůrek, je způsob, jakým příroda vytlačuje tekutinu z těla motýla do jeho křídel, aby byl schopný létat, až se jednou ze zámotku osvobodí.  Někdy jsou zápasy přesně tím, co v životě potřebujeme. Pokud by nám bylo umožněno jít životem bez překážek, tak by nám to mohlo uškodit. Nebyli bychom tak silní, jak bychom mohli být. Nikdy bychom nebyli schopni létat.

 Chtěl jsem sílu...... a dostal jsem potíže, aby mě posílily.
Chtěl jsem moudrost.....  a dostal jsem problémy, abych je řešil.  
 Chtěl jsem blahobyt..... a dostal jsem mozek a sílu, abych mohl pracovat.
 Chtěl jsem odvahu ..... a dostal jsem překážky, abych je překonával.
 Chtel jsem lásku..... a dostal jsem ztrápené lidi, abych jim pomáhal. 
 Chtěl jsem výhody..... a dostal jsem příležitosti.

 ”Nedostal jsem nic z toho, co jsem chtěl....., ale dostal jsem všechno, co jsem potřeboval.”
 Žij život beze strachu, postav se všem překážkám a věz, že jsi schopen je překonat.

(autor neznámý)

Děkuji Dida 1357 za nominaci mé stránky na GSO ! #44
http://www.digishoptalk.com/boards/showthread.php?t=311707&page=5

K vytvoření stránky jsem použila připouštějí uvedený collab Le petit šrotu & Bee Creations
PURITY

V případě zájmu k dispozici  ZDE:
2 komentáře:

Lowell řekl(a)...

Oh, my friend, this is such a beautiful poetic story and so very true. Some things cannot be rushed and must be allowed to come to fruition by themselves. We must be careful that when we try to do good, we understand what the "good' is!

A very lovely post and photo. In 1970, we moved from the Chicago area to Dallas, Texas where I took a new job. We lived there for four years. :-) That seems a long time ago!

Catherine řekl(a)...

Beautiful!
xo Catherine