VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► Strejda

 


 STREJDA ( BRATR OTCE ) 


Nar. 4.3.1941 . Strejdu jsem moc často nevídala, ale když  nám bylo umožněno  se vidět,  většinou naše setkání probíhalo v rodinném kruhu u babičky v Mohelně. Už jako dítě jsem byla z jeho přítomnosti nadšená ! Pokaždé, ale opravdu pokaždé, měl neutuchající dávku optimismu , humoru , energie i  vyrovnanosti. Možná to uvnitř cítil jinak, netuším, ale navenek, pro okolí , působil dojmem optimistického, humorného člověka . Možná čerpal dávky klidu a vyrovnanosti na místech , které velmi miloval, jeho oblíbená místečka , byla ta, která zaváněla vodou a rybinou, je vášnivým rybářem . Nebo možná  jeho  vyrovnanost pramenila z malování, jeho další  velkou zálibou ,   nádherně maloval ,  velmi se mi jeho kresby líbily, nevím, do jaké kategorie bych ho zařadila, možná krajinář, maloval převážně přírodu, ale nebylo to pravidlem, dokázal namalovat, ať již barvama, tužkou, uhlem, cokoli a na cokoli . Moc mne mrzí , že se neuchovala v rodině žádná z jeho nádherných  kreseb, nebo alespoň rozpracované skici , do kterých jsem s obdivem jako dítě nakukovala  ! Kredit : Vintage birthday, collab + K. Pertiet, Template
 DIGISCRAPBOOKING .CH SLAVÍ 5 . VÝROČÍ Při této příležitosti připravili návrháři z obchodu mega kit "Vintage narozeniny", který se skládá z pěti částí . Dnes 1. sestava 


VINTAGE BIRTHDAY 


K dispozici zde:2 komentáře:

Lowell řekl(a)...

Greetings, my friend. I'm afraid I cannot get the translator to work so I'm not sure about this post but I'd guess it is your father or grandfather whose birthday you are celebrating?

Whatever, my best wishes to the recipient and I also send you a wish for a wonderful weekend filled with love and happiness!

Giancarlo řekl(a)...

felice giornata...ciao