VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► O rybáři a zlaté rybce

O RYBÁŘI A ZLATÉ RYBCE
1.ČÁST

2.ČÁST
Text: V malém domku nad útesem žil mladý rybář. Každé ráno vstával před úsvitem, aby nalovil dostatek ryb a mohl je prodat na trhu. Někdy, když bylo moře klidné a nemusel držet sítě, usadil se pohodlně na břehu a zasnil se do představ o ženě, kterou by miloval a dětech, které by ho učinily šťastným. Jednoho dne si takto spokojeně snil, když tu najednou obloha zčernala a přišla veliká bouře. Všechny sítě se utrhaly, pod vodou zůstala jen čeřeň z prutů. Prudce zatáhl za tyč, ale vylovil pouze jednu jedinou rybu. Chtěl ji uchopit do dlaní a přeměřit. Avšak právě v té chvíli se několik slunečních paprsků prodralo skulinou mezi mraky a rozzářily její šupiny tak silně, až mu oči přecházely…PS: Co by se stalo, kdyby byla zlatá ryba kouzelná a splnila rybářovi vysněná přání? Možná by byl šťasten a možná také ne. Možná, že by pak zase snil o klidných chvílích o samotě na břehu moře. Možná. Možná, že štěstí máme vždy před očima, ale nevidíme ho !
dida1357 , děkuji za nominaci mé stránky  na GSO  :  # 93
K vytvoření stránky  jsem použila  kit Ocean Treasure  od  Le petit scrap, veškeré náležitosti tohoto kitu,  s odkazem i na  freebie od Lala digiscrap  jsou k dispozici na stránce  http://harlequin-ka.blogspot.com/2012/05/svetova-strana.html
v případě zájmu,kit zakoupíte ZDE : 2 komentáře:

Lowell řekl(a)...

A perfect melding of elements...as a youngster, there was nothing I enjoyed more than a day at the seashore, playing in the sand, looking for shells, feeling the sun on my back and swimming in the waves.

Your children are so beautiful!

And thank you for your beautiful comments.

Eloisa (Heloise) řekl(a)...

Hola Harlequin, enhorabuena por tan bonito trabajo, me gusta mucho. Un abrazo.