VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ► REPRODUKCE JAKÉHOKOLI UŽITÍ OBSAHU TOHOTO BLOGU , V CELKU , ANI V ČÁSTI ( JAK V GRAFICKÉ, TAK TEXTOVÉ , ČI JINÉ PODOBĚ ) , POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, JE ZAKÁZÁNO, BEZ PŘEDCHOZÍHO, PÍSEMNÉHO SOUHLASU AUTORA. DĚKUJI VÁM ZA RESPEKTOVÁNÍ !

► cowboy TomMalý cowboy TomKrásný svět bez aut, silnic, daňových přiznání a počítačů , čas trávený venku , na koni, v teepee, nebo srubu . je jako stvořený pro našeho malého cowboje! Ať ti koně jdou Tommy ! : )dida1357, děkuji za nominaci mé stránky  na GSO  
 http://www.digishoptalk.com/boards/showthread.php?t=291009&page=17  #165


K vytvoření stránky jsem použila níže uvedený kit - Collab Les Mystères de l'Ouestod + template HP18-page 1 od C.Schneider 
COLLAB LES MYSTE´RES DE L´OUSTODK DISPOZICI ZDE : 


7 komentářů:

Lyriel řekl(a)...

How cute !!
Many Kisses from Philly ;)
Have a perfect weekend **

forgetmenot řekl(a)...

What an adorable little guy in the first pic--too cute. I really like all of your "cowboy" collages. Have a lovely weekend. Mickie :)

magda řekl(a)...

Beautiful idea and very good job!!!
I wosh you a very good weekend!
Many greetings

Cildemer řekl(a)...

So cute! Very good work!
Thanks for sharing;o)

***
Have a nice and happy week****

Joop Zand řekl(a)...

Lovely cards.....nice work.

greetings, Joop

Lowell řekl(a)...

Dear Irene,

Your post is quite touching as it reveals a yearning for an early, less hectic and crazy world for your son ... I understand that yearning. Sometimes Lois and I talk about how we grew up without computers and the kinds of pressures common to our lives today.

When I was a kid, I lived for several years in Los Angeles. We had no television and computers were unheard of. I spent hours playing "cowboy and Indian" with other boys in the neighborhood. We'd go for long bike rides searching out new hills to ride down. In the summer we rode the tram to the beach to swim and surf.

It wasn't perfect but I think it was better than sitting in front of a TV or a computer playing games 24/7... :-)

May all your wishes for your son come true!

Julie řekl(a)...

I love it! Happy day!